Még nem regisztráltam

Kult

Ganxsta Zolee, Saiid, Sub Bass Monster – old school magyar rapperek

Anna Csákó

Véletlenül sem hívnánk ki magunk ellen a magyar nyelvhez szelídült hiphop előadókat, ezért szigorúan azokra szűkítettük a kört, akik szólózenészként is tevékenykedtek pályafutásuk során, aminek gyökerei az ezredforduló előtti évekig nyúlnak vissza – és akiknek a száma még így is bőven meghaladja a listán látható tízet.

Te kit hallgatsz közülük?

A lista elemeit (bejelentkezés után) a mellettük található nyilakkal vagy drag&drop módszerrel tudod rendezni. Ha véglegesnek érzed a rangsorod, nyomj a Mentés gombra.

36 szavazat.

Funktasztikus

A mezőkövesdi rapper az első önálló lemezét 1997-ben adta ki. Bár a bulvárt kerüli, gyakran ír társadalomkritikus szövegeket és részt vesz közéleti eseményeken.

Sub Bass Monster

Máté Szabolcs, tehát Sub Bass Monster a 2000-es évek egyik legkeresettebb hazai hiphop előadója volt, aki még mindig megkerülhetetlen hivatkozási alap a zenei közegében.

Bobafett

A nyíregyházi rapper számaiban visszatérő elem, hogy a világ mely pontján éppen mit csinál – egy ideje Tel-Avivban él kutyájával, Jancsikával.

Bankos

A rapper többek között Az Idő Urai formáció tagjaként és a Kriminal Beats kiadó egyik alapítójaként az ezredfordulós underground hiphop közeg máig elismert szereplője.

Busa Pista

Busa István az Irie Maffia zenekar oszlopos tagja, emellett pedig számos előadóval dolgozott együtt, valamint több szólólemezt is kiadott.

Bobakrome

Bobakrome 1988-tól kezdődően fel-feltűnik a hazai hiphop közegben, hol szólószámaival, hol másokkal együttműködve, miközben létrehozta a mai napig frissülő Wacuumairs weboldalt, hogy mindenkitől függetlenül tehessen közzé ingyen letölthető albumokat.

Ganxsta Zolee

A Döglégy becenéven is ismert rapper évtizedek óta a Ganxsta Zolee és a Kartel formáció tagjai, de talán a zenéjénél is többen ismerik film-, sorozat- és bulvárszereplései miatt.

Mr. Busta

Kordik Zsolt, azaz Mr. Busta szólózenéi mellett számos más előadóval és együttessel dolgozott együtt, illetve megalapította a Real Trill Music kiadót.

Saiid

Süveg Márk nevéről két dolog jut azonnal eszünkbe:

  1. az Akkezdet Phiai formáció, amelyben Závada Péterrel készítettek olyan minőségű számokat, amik szó szerint egy érettségi tételként is megállják a helyüket.
  2. Illetve a magyarországi slam poetry mozgalom, amelynek az egyik fő arca volt.

Dopeman

Zenei pályafutása Ganxsta Zolee-val együtt robbant be a 90-es években, és az elmúlt évtizedek során gyakran keveredett összetűzésbe más zenészekkel, illetve közéleti szereplőkkel.