Nyáry Krisztián ajánlja: tíz új ismeretterjesztő könyv
A Buksóban Vámos Miklós új kötete mellett, az őszi könyves eseményekről is szó esett, ennek kapcsán Nyáry Krisztián ajánlott tíz új non-fiction könyvet.
A Buksóban Vámos Miklós új kötete mellett, az őszi könyves eseményekről is szó esett, ennek kapcsán Nyáry Krisztián ajánlott tíz új non-fiction könyvet.
Rédei Éva az első, független magyar magánkönyvesbolt, a Pozsonyi úti Láng Téka vezetője volt a Buksó vendége, hogy olyan kulisszatitkokról beszéljen, amelyek 27 négyzetméteren megférhetnek. Nyáry Krisztián ezenkívül ajánlott tíz könyvet a Nemzetközi Könyvfesztivál idei szépirodalmi kínálatából.
Rohadt állatok címen jelent meg Szécsi Noémi új könyve, amelyben újságíró mókusok, nyomozó pelék, művész oposszumok népesítik be a felnőtteknek szóló állatmesék színpadát. A Buksóban Nyáry Krisztián beszélgetett a szerzővel, majd ajánlott tíz könyvet, ami állatok szemszögéből lett megírva.
Krusovszky Dénes második, Levelek nélkül című regényének főhőse egy kisvárosi tanár. Nyáry Krisztiánnal a Buksó podcastban beszélgettek arról, miért erős üzenet mindez. Nyáry Krisztián ennek kapcsán ajánlott tíz tanárokról szóló regényt.
A Buksó podcast vendége Török András művelődéstörténész és útikönyvíró volt, ennek kapcsán ajánlott Nyáry Krisztián tíz új útikönyvet, amelyet érdemes beszerezni.
Nyáry Krisztián vendége a Buksó podcastban Vida Gábor volt, akinek új, Senkiháza – Erdélyi lektűr című regénye kapcsán beszélgetettek a történelmi múlt hagyatékairól, erdélyi identitásról, az otthonról és a szerzői létről. Nyáry Krisztián tíz kortárs erdélyi kötetet ajánlott, amelyet érdemes elolvasni.
Szerinted melyik könyv mutatja be a legjobban a most élő nemzedékek kapcsolatát és ellentéteit? Nyáry Krisztián könyvajánlója.
A Buksó vendége Puskás Panni volt, aki első regénye kapcsán beszélgetett Nyáry Krisztiánnal az egybefonódott női sorsokról, a függőségről és arról, milyen kapcsolat van a NER és a punkság között. Nyáry Krisztián ennek apropóján ajánlotta női kortárs szerzők köteteteit.
Nyáry Krisztián vendége a Buksó podcastban Iglódi Csaba volt, akinek első könyve egy családregény. Ebben a Dreher famlíla négy kulcsfigurájának életét kíséri végig, az 1800-as évek elejétől a II. világháborút követő időszakig, miközben a sörgyáros dinasztia ritkán kiemelt, ám annál meghatározóbb női karaktereiről is mesél. Nyáry Krisztián ennek kapcsán ajánlott tíz kortárs külföldi családregényt.
Nyáry Krisztián vendége a Buksó podcastban Iglódi Csaba volt, akinek első könyve egy családregény. Ebben a Dreher famlíla négy kulcsfigurájának életét kíséri végig, az 1800-as évek elejétől a II. világháborút követő időszakig, miközben a sörgyáros dinasztia ritkán kiemelt, ám annál meghatározóbb női karaktereiről is mesél. Nyáry Krisztián ennek kapcsán ajánlott tíz kortárs magyar családregényt.
A Buksó podcast vendége Turi Tímea, a Magvető Kiadó főszerkesztője volt, akinek nemsokára megjelenik a saját kötete, így a költészet-napi Buksóban nemcsak a saját verseiről, hanem a kortársakéról is mesél. Mindezek mellett szó volt a női költészetről, a közéleti líráról és arról is, hogy miért változott meg gyökeresen az elmúlt évtizedben mindaz, amit az irodalomról gondolunk. Nyáry Krisztián végül tíz plusz három friss verseskötetet is ajánlott.
A Buksó ötvenedik, rendhagyó epizódjában Grisnik Petra Junior Prima díjas színésznő, és Holczer Ádám futballista, az FTC egykori kapusa voltak Nyáry Krisztián vendégei. Hivatásukhoz és a könyvekhez köthető előítéletekről, meghatározó olvasmányélményeikről, a történetek erejéről és arról is mesélnek, miért töltenek be jelentős szerepet az életükben a könyvek. Nyáry Krisztián ehhez kapcsolódóan ajánlott tíz plusz egy, az olvasás szeretetéről szóló kötetet.
Nyáry Krisztián Kúnos Lászlót kérdezte minden idők leggyorsabban fogyó tényirodalmi könyvéről, a Harry hercegről szóló Tartalékról. Nemcsak a mögötte álló profi csapatról, de arról is beszélgettek, miként készül egy életrajzi könyv, és hogy Harryé tekinthető-e vádiratnak a bulvársajtó ellen. A téma kapcsán tíz új magyar életrajzot ajánlott.
Nyáry Krisztián Kúnos Lászlót kérdezte minden idők leggyorsabban fogyó tényirodalmi könyvéről, a Harry hercegről szóló Tartalékról. Nemcsak a mögötte álló profi csapatról, de arról is beszélgettek, miként készül egy életrajzi könyv, és hogy Harryé tekinthető-e vádiratnak a bulvársajtó ellen. A téma kapcsán tíz új külföldi életrajzot ajánlott.
A Petőfi-emlékév apropóján Nyáry Krisztián kérdezte Margócsy István irodalomtörténészt Petőfi viharos fogadtatásáról, kultikus szerepéről, politikai megítéléséről, sőt, még a vele összeforrt paródiákról is. Majd Petőfihez kapcsolódó könyveket, illetve ebben az évben megjelenő ismeretterjesztő műveket is ajánlott.
A Buksó podcast adásában Nyáry Krisztián N. Kósa Judit újságíróval és helytörténésszel beszélgetett, akinek tavaly novemberben jelent meg a nagykörútról szóló könyve, és mostanra el is kapkodták. Az adás kapcsán tíz építészeti könyvet ajánlott a műsorvezető.
Nyáry Krisztián vendége a szocioriportok mellett szépirodalmi könyveket is író Dobray Sarolta volt, aki arról is mesélt, miként lehet úgy közel kerülni, majd érzékenyen nyúlni a témákhoz, hogy az ne befolyásolja az objektivitást. A műsorvezető ezt követően tíz magyar tényirodalmi kötetet ajánlott.
Nyáry Krisztián vendége a szocioriportok mellett szépirodalmi könyveket is író Dobray Sarolta volt, aki arról is mesélt, miként lehet úgy közel kerülni, majd érzékenyen nyúlni a témákhoz, hogy az ne befolyásolja az objektivitást. A műsorvezető ezt követően tíz nemzetközi tényirodalmi kötetet ajánlott.
Ezúttal a társadalomtudomány szűrőjén keresztül, a demográfiai válságokról, a migrációról és az oktatási rendszer sajátosságairól kérdezi Nyáry Krisztián Kolosi Tamást.
A Buksó vendége Tomán Szabina volt, aki beszélt arról is, hogy a szorgalom és az alázat mellett mi a siker titka. Nyáry Krisztián ezúttal menedzsment szemléletű köteteket ajánl.
Karácsony alkalmából Nyáry Krisztián 10 meglepetésnek sem akármilyen könyvet ajánlott, melyek a karácsony elmúltával is örömet szerezhetnek.
Garaczi Lászlót új, Weszteg című regénye kapcsán kérdezte Nyáry Krisztián. A beszélgetés végén tíz külföldi szerző klasszikus regényeinek új kiadását ajánlotta.
2022 őszén jelent meg az Imi, ne csináld! című életrajzi kötet Csáki Judit tollából, Csuja Imre életéről. Erről meséltek a Buksó podcast adásában, melynek kapcsán Nyáry Kriszitán életrajzi könyvajánlót állított össze.
A rezsiharcok közepette sorra zárnak be a múzeumok, könyvtárak, erről is esik szó esett a Buksó podcastban. Nyáry Krisztián vendége Molnár Krisztina Rita volt, aki új kötetéről, így a társkeresésről, álmokról, a háborúról is mesélt. Az adás kapcsán ezúttal kortárs magyar verseskötetek kerültek ajánlásra.