Nyáry Krisztián ajánlja: csodálatos fák, nagy háborúk és a hatalom törvényei – tíz új ismeretterjesztő könyv
Hamarosan megjelenő non fiction könyvek, amikből rengeteget meg lehet tudni világunkról.
Hamarosan megjelenő non fiction könyvek, amikből rengeteget meg lehet tudni világunkról.
A Buksó podcast vendége Lakatos Márk volt, akinek Mimi című regénye a drag queenek világába is bepillantást enged. Nyáry Krisztián ennek kapcsán ajánlott tíz olyan könyvet, amelyekből többet megtudhatunk az LMBTQ-emberek életéről.
2024 első Buksójában Nyáry Krisztián tíz olyan magyar szépirodalmi könyvet ajánlott, amelynek várja a megjelenését idén.
A Buksó vendége Háy János volt, akinek újra kiadott első regénye, a Dzsigerdilen a török hódoltság idején játszódik. Nyáry Krisztián ennek kapcsán ajánlott tíz magyar regényt a török korról.
Nyáry Krisztián vendége a Buksó podcastban Bősze Ádám klasszikus zenei műsorvezető és zenetörténész volt, akivel arról is beszélgettek, hogy mi közünk lehet a nagy zeneszerzők magánéletéhez. Ennek kapcsán ajánlottak tíz könyvet a klasszikus zene világáról.
A Buksó podcast vendége Mautner Zsófia volt, akinek az elmúlt két évtizedben tizenhét gasztronómiai témájú kötete jelent meg. Nyáry Krisztián ennek kapcsán ajánlott tíz új szakácskönyvet.
A Buksó vendége Csiffáry Gabriella volt, aki új könyvében ötven különleges magyar találmányt és feltalálót mutat be, ennek apropóján Nyáry Krisztián feltalálókról és tudósokról ajánlott könyveket.
A Buksóban Vámos Miklós új kötete mellett, az őszi könyves eseményekről is szó esett, ennek kapcsán Nyáry Krisztián ajánlott tíz új non-fiction könyvet.
A Buksó témája a 23 szerző által közösen írt Budapest nagyregény volt, amellyel az egyesítés 150. évfordulóját ünnepli a főváros. Nyáry Krisztián ennek kapcsán ajánlott szépirodalmi antológiákat.
Rédei Éva az első, független magyar magánkönyvesbolt, a Pozsonyi úti Láng Téka vezetője volt a Buksó vendége, hogy olyan kulisszatitkokról beszéljen, amelyek 27 négyzetméteren megférhetnek. Nyáry Krisztián ezenkívül ajánlott tíz könyvet a Nemzetközi Könyvfesztivál idei szépirodalmi kínálatából.
A Shakespeare-szonetteket újrafordító Fazekas Sándor és a kötet szaklektora, Pikli Natália volt a Buksó vendége, Nyáry Krisztián pedig ennek kapcsán ajánlott modern Shakespeare-átdolgozásokat.
Rohadt állatok címen jelent meg Szécsi Noémi új könyve, amelyben újságíró mókusok, nyomozó pelék, művész oposszumok népesítik be a felnőtteknek szóló állatmesék színpadát. A Buksóban Nyáry Krisztián beszélgetett a szerzővel, majd ajánlott tíz könyvet, ami állatok szemszögéből lett megírva.
Krusovszky Dénes második, Levelek nélkül című regényének főhőse egy kisvárosi tanár. Nyáry Krisztiánnal a Buksó podcastban beszélgettek arról, miért erős üzenet mindez. Nyáry Krisztián ennek kapcsán ajánlott tíz tanárokról szóló regényt.
A Buksó podcast vendége Török András művelődéstörténész és útikönyvíró volt, ennek kapcsán ajánlott Nyáry Krisztián tíz új útikönyvet, amelyet érdemes beszerezni.
Nyáry Krisztián vendége a Buksó podcastban Vida Gábor volt, akinek új, Senkiháza – Erdélyi lektűr című regénye kapcsán beszélgetettek a történelmi múlt hagyatékairól, erdélyi identitásról, az otthonról és a szerzői létről. Nyáry Krisztián tíz kortárs erdélyi kötetet ajánlott, amelyet érdemes elolvasni.
Szerinted melyik könyv mutatja be a legjobban a most élő nemzedékek kapcsolatát és ellentéteit? Nyáry Krisztián könyvajánlója.
A Buksó vendége Puskás Panni volt, aki első regénye kapcsán beszélgetett Nyáry Krisztiánnal az egybefonódott női sorsokról, a függőségről és arról, milyen kapcsolat van a NER és a punkság között. Nyáry Krisztián ennek apropóján ajánlotta női kortárs szerzők köteteteit.