Aktuális listánkban a sportvilág leghíresebb és legeredményesebb balkezesei közül gyűjtöttünk össze tizenkettőt.

A lista elemeit (bejelentkezés után) a mellettük található nyilakkal vagy drag&drop módszerrel tudod rendezni. Ha véglegesnek érzed a rangsorod, nyomj a Mentés gombra.

8 szavazat.
659224375

Ayrton Senna

A Forma–1 háromszoros brazil világbajnoka az imolai versenypályán elszenvedett balesetet követően vesztette életét.

660820422

Benedek Tibor

A 47 évesen elhunyt háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó a Kemény-éra egyik legmeghatározóbb alakja volt.

515404354

Pelé

A 2022 végén elhunyt háromszoros világbajnok brazil labdarúgóról kevesen tudják, hogy balkezes volt.

52956713

Puskás Ferenc

Minden idők legismertebb magyar futballistája, akit a világa valaha élt legjobb játékosai között is gyakran emlegetnek.

1351010023

Larry Bird

A legendás Dream Team meghatározó tagja háromszor nyerte meg az NBA-t

1279355454

Rafael Nadal

A tenisztörténelem legmeghatározóbb balkezese 22 Grand Slam-tornát nyert.

1339359625

Lionel Messi

A futballtörténelem egyik legnagyobb játékosa a keze helyett inkább a bal lábával hívja föl magára a figyelmet.

486509330

Wayne Gretzky

A valaha élt egyik legkiválóbb jégkorongozó, négyszer nyerte meg a Stanley-kupát az Edmonton Oilersszel.

1463993781

LeBron James

Senki nem szerzett nála több pontot az NBA történetében.

515457652

Bill Russel

Az NBA történetének egyik legnagyszerűbb kosárlabdázója 11-szer nyerte meg a bajnokságot a Boston Celticsszel.

692210690

Nagy László

A magyar kézilabda egyik legkiemelkedőbb játékosa volt, akit 2011-ben a Handball Planet szavazásán a világ legjobbjának választottak.

1135779653

Martina Navratilova

A cseh teniszező 18 Grand Slam-tornát nyert, amivel a történelem legeredményesebb játékosai között tartják számon.