Még nem regisztráltam

Milák, Gulyás, férfi párbajtőrcsapat – a párizsi olimpia magyar érmesei

Máté Bruckner

Tizenkilenc érmet gyűjtött a magyar küldöttség a 2024-es párizsi olimpián. Aktuális listánkban a hat arany-, a hét ezüst- és a hat bronzérmet elevenítjük fel.

Neked melyik magyar érem a legemlékezetesebb?

A lista elemeit (bejelentkezés után) a mellettük található nyilakkal vagy drag&drop módszerrel tudod rendezni. Ha véglegesnek érzed a rangsorod, nyomj a Mentés gombra.

14 szavazat.
2165027191

Férfi párbajtőrcsapat – arany

A Siklósi Gergely, Koch Máté, Andrásfi Tibor, Nagy Dávid összetételű csapat a döntőben a japánok ellen, végsőkig kiélezett mérkőzésen, az utolsó asszóban Siklósi aranytusával lett olimpiai bajnok.

2165192351

Milák Kristóf, 100 m pillangó – arany

Az olimpia előtt a legtöbben azt gondolták, hogy a 200 pillangó lesz Milák fő versenyszáma, azonban a rövidebb távon győzött, miután az utolsó 25 méteren tempót tudott váltani, és megelőzte a kanadai riválisát, amivel aranyérmes lett.

2165998095

Rasovszky Kristóf, 10 km-es nyílt vízi úszás

A 2021-ben rendezett tokiói olimpián ezüstérmes úszó szinte végig vezetett a Szajnában tartott versenyen, és elsőként csapott célba.

2164842573

Kós Hubert, 200 m hát – arany

Korábban az UTE, jelenleg az amerikai Bob Bowman irányítása alatt készülő hátúszó kivételes hajrával győzött, és megszerzete a magyar küldöttség első aranyérmét a párizsi olimpiát.

2166310380

Gulyás Michelle, öttusa – arany

Utoljára szerepelt ebben a formában az öttusa az olimpián, ugyanis a jövőben a lovaglást felváltja az akadályverseny. Gulyás lenyűgöző versenyzéssel, az utolsó számban magabiztosan, elsőként ért célba.

2165548415

Betlehem Dávid, 10 km-es nyílt vízi úszás – bronz

A 20 éves hosszútávúszó nagy vágya volt, hogy Rasovszkyval együtt állhassanak a dobogón, ami először Párizsban jött össze. Betlehem remek hajrával a harmadik helyen ért célba a Szajnában rendezett versenyen.

2165645063

Márton Viviana, taekwondo (67 kg) – arany

A mindössze 18 esztendős, Spanyolországban élő lány az elődöntőben és a döntőben is 2–0-ra nyert, amivel megszerezte a sportág első magyar érmét az olimpiákon.

2164675686

Milák Kristóf, 200 m pillangó – ezüst

Milák remekül kezdett, és 150 méterig uralta a versenyt, azonban a franciák csillaga, León Marchand kivételes hajrával rukkolt elő, és az utolsó néhány karcsapással megelőzte a magyar klasszist.

2164681617

Férfi kardcsapat – ezüst

A gyengébben sikerült egyéni versenyszám után csapatban brillírozott a Szilágyi Áron, Szatmári Gábor, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián alkotta négyes, azonban a döntőben a dél-koreaiak jobbnak bizonyultak, így a magyar egységnek az ezüstérem jutott.

2163248396

Muhari Eszter, párbajtőr – bronz

Végig remek vívással, a bronzmeccsen aranytussal szerzete meg a magyar küldöttség első érmét.

2165062579

Major Veronika, 25 m-es pisztoly – bronz

A magyar sportlövő az utolsó körben indiai riválisánál szétlövéssel bizonyult jobbnak, amivel bebiztosította a bronzérmet.

2166154929

Varga Ádám, kajak – ezüst

Parádés hajrával ért be a második helyen, amivel éppen honfitársát, Tokió olimpiai bajnokát, Kopaszt szorította a dobogó harmadik fokára.

2165274343

Halász Bence, kalapácsvetés – ezüst

A 22 éves kanadai Ethan Katzberg kiemelkedő formában versenyzett, így nem volt kérdés, hogy ő nyeri az olimpiát, de a második hely nyitott volt, amire Halász is pályázott, és végül 79.97 méteres dobásával oda is ért a dobogó második fokára.

2166067362

Nádas Bence, Tótka Sándor, kajak kettes – ezüst

A Tokióban egyesben olimpiai bajnok Tótka Párizsban kajak kettesben Nádassal ért fel a dobogóra, és szerzett ezüstérmet.

2166164386

Csipes Tamara, kajak – ezüst

A magyar olimpiai csapatból egyedüliként szerzett három érmet Párizsban, a kettes ezüst és a négyes bronz után egyesben második lett.

2166068146

Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra, kajak kettes – ezüst

Az új-zélandiakat nem lehetett megfogni, a második hely viszont szinte végig nyitott volt, és a célfotós vizsgálat után eldőlt: Csipes és Gazsó örülhet az ezüstéremnek.

2165492470

Női kajak négyes – bronz

Az elmúlt két olimpián magyar kajak négyes nyakába akasztották az aranyérmet, de az előzetes esélylatolgatások alapján Párizsban a harmadik hellyel is elégedett lehet a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra, Pupp Noémi, Fojt Sára alkotta hajó.

2166068751

Pupp Noémi, Fojt Sára, kajak kettes – bronz

Idegtépő videós vizsgálatot követően állapította meg a versenybíróság, hogy a magyar és a német hajó holtversenyben végzett a harmadik helyen. A végeredmény láttán a stégen együtt ünnepeltek Puppék és a németek, valamint a futam két ezüstérmese, Csipes és Gazsó.

2166171389

Kopasz Bálint, kajak – bronz

Jól versenyzett, de a futam végén Varga Ádámé lett az ezüstérem, így Kopasznak a három évvel ezelőtti első hely után be kellett érnie a bronzzal.