Még nem regisztráltam

A legjobb női teniszezők

Máté Bruckner

Áttekintve az alábbi sportolók pályafutását, igen nehezen elképzelhető, hogy a következő évtizedekben valaki felülmúlja az itt felsoroltak eredményeit. Legendák, akik évtizedeken keresztül meghatározták a sportágat. A női tenisz legnagyobb alakjai közül gyűjtöttünk össze tizennégyet.

Szerinted ki volt a legjobb teniszező?

A lista elemeit (bejelentkezés után) a mellettük található nyilakkal vagy drag&drop módszerrel tudod rendezni. Ha véglegesnek érzed a rangsorod, nyomj a Mentés gombra.

15 szavazat.
1222297

Steffi Graf

Egyesben elért huszonkét Grand Slam-győzelmével a német teniszező a valaha élt harmadik legeredményesebb női versenyző. 1999-ben az Associated Press a 20. század legjobb női teniszezőjének választotta.

158574790

Billie Jean King

Az egyesben tizenkétszeres Grand Slam-győztes amerikai teniszező kezdeményezésére az ATP mintájára 1973-ban megalakult a WTA, ami egyben a hivatásos női tenisz létrejöttét is jelentette.

83839042

Martina Navratilova

Csehszlovák származású amerikai teniszező. Egyesben tizennyolc Grand Slam-tornát nyert, a párosban és a vegyes párosban elért győzelmeket is beleszámítva pedig ötvenkilencet.

1302034676

Serena Williams

A női tenisz történetének egyik legmeghatározóbb alakja, négyszeres olimpiai bajnok, korábbi világelső, egyesben huszonháromszoros Grand Slam-győztes. Testvére a szintén világklasszis Venus Williams.

611119198

Chris Evert

Az amerikai salakspecialista tizennyolcszor nyert Grand Slamet egyesben. Visszavonulását követően az Eurosport szakértői csapatának tagja lett.

1360036

Szeles Mónika

A Jugoszláviában született magyar származású teniszező kilencszer nyert Grand Slam-tornát, háromszor világbajnokságot és világelső is volt. Döbbenetes merénylet áldozata lett 1993-ban egy mérkőzés közben, amelyen egy Steffi Graf-rajongó hátba szúrta. Felépülését követően 1996-ben még egyszer tudott nyerni az Australian Openen.

1447135421

Margaret Court

Minden idők legeredményesebb teniszezője, hiszen hatvankét Grand Slam-tornát nyert meg, ebből huszonnégyet egyesben. Az ausztrál legenda nevét viseli az Australian Open ikonikus pályája.

490829754

Venus Williams

Korábbi világelső, négyszeres olimpiai bajnok, összesen huszonháromszoros Grand Slam-tornagyőztes, ebből hétszer nyert egyesben. Testvére a valaha élt egyik legjobb teniszező, Serena Williams.

101278820

Justine Henin

Hétszeres Grand Slam-győztes belga teniszező. Játékát egyedivé tette, hogy a nőkre nem jellemző módon egykezes fonákot ütött. Pályafutását rendkívül fiatalon, 28 évesen fejezte be.

95663653

Kim Clijsters

Egyesben négyszeres Grand Slam-győztes, párosban kétszer nyert. A belga teniszező korábban a világranglistát is vezette.

461218860

Marija Sarapova

Az orosz teniszező ötször nyert Grand Slam-tornát, vezette a világranglistát, pályafutását sérülés és doppingügy is nehezítette.

514912096

Suzanne Lenglen

Nyolcszoros Grand Slam-győztes, kétszeres olimpiai bajnok francia teniszező. Róla nevezték el a Roland Garros második legnagyobb pályáját.

102729736

Helen Wills

Az amerikai teniszező pályafutása során harmincegy Grand Slamet nyert, ebből tizenkilencet egyesben.

1301170104

Maureen Conolly

Az amerikai teniszező kilencszer nyert Grand Slam-tornát egyesben. 1953-ban ő lett az első női játékos, aki mind a négy torna megnyerésével teljesítette a naptári Grand Slamet.