Még nem regisztráltam

Williams, Klicsko, Schumacher – sztártestvérpárok a sportvilágból

Máté Bruckner

A hatalmas versenyben eleve nagyon kevés az esélye annak, hogy egy sportoló gyerek eljut a legmagasabb szintre. Az pedig, hogy a testvérpár mindkét tagja klasszissá válik, egészen ritka jelenség – a legsikeresebb sportoló testvérek közül gyűjtöttünk össze tízet.

Szerinted melyik a legsikeresebb testvérpár?

A lista elemeit (bejelentkezés után) a mellettük található nyilakkal vagy drag&drop módszerrel tudod rendezni. Ha véglegesnek érzed a rangsorod, nyomj a Mentés gombra.

7 szavazat.
1025638710

Serena és Venus Williams

Az amerikai teniszező testvérpár egészen különleges eredménysorral büszkélkedhet: egyéniben Serena 23-szor, Venus 7-szer, míg közösen párosban 14-szer nyertek Grand Slam-tornát.

1442179517

Volodimir és Vitalij Klicsko

Az ukrán testvérpár a boksztörténelem ikonikus duója, mindketten néhézsúlyú világbajnokok voltak.

693697391

Bobby és Jack Charlton

A futballista testvérpár együtt vállalt részt Anglia egyetlen világbajnoki győzelmében 1966-ban. Bobby a Manchester United, míg Jack a Leeds United játékosa volt.

Maurice és Henri Richard

Kevesen gondolták volna, hogy az idősebbik testvér 8 Stanley-kupa-győzelmét túl fogja szárnyalni öccse, Henri, de így történt: a fiatalabb testvér szintén a Montreal Canadiens jégkorongozója volt, és 11-szer ért fel az NHL csúcsára, amivel minden idők legeredményesebb játékosa.

104280583

Peyton és Eli Manning

Az idősebb Peyton egyszer az Indianapolis Colts, egyszer pedig a Denver Broncos csapatával nyerte meg a legrangosabb amerikaifutball-bajnokságot, az NFL-t. Eli szintén kétszer lett bajnok, ő a New York Giants színeiben.

173074024

Bob és Mike Bryan

A tenisztörténelem legsikeresebb duójaként Bob és Mike 30 Grand Slam-tornán nyert párosban.

1075816678

Stephen és Seth Curry

A világ egyik legjobb kosárlabdázója, Stephen eddig négyszer nyerte meg csapatával, a Golden State Warriorsszal az NBA-t, de öccse, Seth is a legmagasabb szinten játszik, jelenleg a Dallas Mavericks együttesében.

1625936

Gary és Phil Neville

A Manchester United futballcsapatának kitűnő testvérparjaként együtt hétszer nyerték meg a Premier League-t, egyszer pedig a Bajnokok Ligáját. Gary tovább játszott, és még két angol bajnoki címet és egy BL-trófeát gyűjtött.

501923936

Pau és Marc Gasol

Pau egyszeres, míg Marc kétszeres világbajnok kosárlabdázó a spanyol válogatottal. Előbbi kétszer nyerte meg az NBA-t a Los Angeles Lakersszel, az öcs pedig 2019-ben a Toronto Raptorsszal ért a csúcsra.

942693428

Michael és Ralf Schumacher

A 7-szeres világbajnok Michael a Forma–1 egyik legnagyobb alakja volt, testvére Ralf pedig 1997 és 2007 között versenyzett a sorozatban.