Még nem regisztráltam

TechTud

A legextrémebb létező állatok

Vörös Rebeka
Vörös Rebeka

A Földön számtalan érdekes élőlény található. Növények és állatok egyaránt ejtik ámulatba az embereket. Most utóbbiak közül gyűjtöttünk össze tizet.

Szerinted melyik a legfurább?

A lista elemeit (bejelentkezés után) a mellettük található nyilakkal vagy drag&drop módszerrel tudod rendezni. Ha véglegesnek érzed a rangsorod, nyomj a Mentés gombra.

38 szavazat.
Sugárzással táplálkozó gombayoutube

Sugárzással táplálkozó gomba

Bár a gomba se nem állat, se nem növény, mégis érdemes megemlíteni azt az érdekes fajtáját, amely Csernobilban megtanulta hasznosítani a sugárzást. A gomba színe fekete és egyáltalán nem zavarja a radioaktivitás ezt a felettébb alkalmazkodó élőlényt.

Nyálkaspórásokyoutube

Nyálkaspórások

A világ egyik legkisebb élőlényei az úgynevezett nyálaspórások. A tudósok 2015-ig egysejtűeknek tartották őket, ám további sejttani és molekuláris genetikai vizsgálatok bizonyították, hogy a csalánozók közé sorolhatóak.

Arany nyílméregbékayoutube

Arany nyílméregbéka

A világon a legmérgezőbb gerinces címét az aprócska arany nyílméregbéka kaphatja. A Dél-Amerikában őshonos kétéltűt már az őslakosok is alkalmazták, fegyvereik hegyét kenték be a békák mérgével, melynek egyetlen miligrammja több mint 10 emberrel képes végezni.

Kékgyűrűs polipyoutube

Kékgyűrűs polip

A kékgyűrűs polip külseje a testét borító pompás kék körök miatt szemet gyönyörködtető, ám jobb messzire elkerülni. Mérge erősebb a ciánnál és pillanatokon belül hat, ráadásul csípése teljesen fájdalommentes. Természetes élőhelye a Csendes- és az Indiai-óceánban található.

Vándor albatroszyoutube

Vándor albatrosz

A vándor albatrosz szárnyfesztávolsága 3,5 méter, így őt tekinthetjük a napjainkban élő legnagyobb röpképes madárnak. Hatalmas szárnyaival képes sokáig a levegőben vitorlázni mindenféle erőbedobás nélkül.

Kispikkelyű tajpányoutube

Kispikkelyű tajpán

A világ legerősebb mérgű kígyója nem más, mint az Ausztráliában őshonos kispikkelyű tajpán. Az állat üregekben és repedésekben lakik, táplálékául rágcsálókat fogyaszt. Mérge 50-szer erősebb a kobráénál, átlagosan 45 perc alatt képes végezni egy felnőtt emberrel.

Márványos kúpcsigayoutube

Márványos kúpcsiga

A kúpcsigáknak összesen 900 fajuk ismert, a legnagyobbak közülük akár 23 centiméteresek is lehetnek. Az esztétikus külső viszont mérges belsőt takar. Szó szerint. Mérge ideg- és izombénító hatású, némelyik kifejlett példány az emberrel is képes végezni.

Szitkárfélékyoutube

Szitkárfélék

A lepkék szép és hasznos rovarok. A szitkárfélék, vagy más néven az üvegszárnyú lepkék kifejezetten különlegesek. Körülbelül 130 fajuk ismert, ebből 47 Magyarországon is megtalálható. Nevüket áttetsző szárnyukról kapták, mely olyan, mintha valóban üvegből lenne.

Sarki nyúlyoutube

Sarki nyúl

A nyuszik igazi túlélők. A sarki nyúl minden egyes szőrszála a hideg éghajlati övhöz alkalmazkodott. Fülei rövidebbek, ezzel képes csökkenteni teste hőleadását, valamint téli bundája teljesen fehér. Veszélyhelyzetben felveszi a nyúlcipőt, és akár 64 km/órával is tud futni.