Még nem regisztráltam

Kult

Vérző olaj, Az utolsó mohikán, Lincoln – Daniel Day-Lewis legjobb filmjei

Anna Csákó

A Sztanyiszlavszkij által kidolgozott, teljes átlényegülésre törekvő színészi technika, a method acting egyik fő zászlóvivője, Daniel Day-Lewis hét év kihagyás hamarosan újra visszatér a vászonra. Legközelebb az Anemone című film főszerepében láthatjuk, de addig is felelevenítjük a színész legjobb szerepeit.

Te melyiket fogod újranézni?

A lista elemeit (bejelentkezés után) a mellettük található nyilakkal vagy drag&drop módszerrel tudod rendezni. Ha véglegesnek érzed a rangsorod, nyomj a Mentés gombra.

11 szavazat.

Vérző olaj (2007)

A Fantomszálhoz hasonlóan, csak épp tíz évvel hamarabb, ezt a filmet is Paul Thomas Anderson rendezte, főszerepben Daniel Day-Lewisszal, a díjeső pedig Oscar, BAFTA és Golden Globe formájában is ömlött rájuk.

A bal lábam (1989)

A film a testi fogyatékossággal élő Christy Brown önéletrajzi regényét dolgozza fel, aki agybénulása ellenére a művészet által mégis képessé válik az önkifejezésre. Daniel Day-Lewis az első Oscar-díját hozó főszerepének kedvéért hónapokig tolószékben élt.

Apám nevében (1993)

Egy halálos áldozatokat követelő bombamerénylet után egy apát és a fiát ártatlanul életfogytiglani szabadságvesztésre ítélnek. A Jim Sheridan rendezésében készült, igaz történeten alapuló számos nívós díjat bezsebelő filmért természetesen Daniel Day-Lewis is Oscar-díjat kapott.

Lincoln (2012)

Steven Spielberg monumentális, közel három órás történelmi drámájában a színészt az Egyesült Államok 16. elnöke, Abraham Lincoln bőre bújva láthatjuk.

Az utolsó mohikán (1992)

James Fenimore Cooper Az utolsó mohikán című könyvének 1992-es adaptációjában a színész Csingacsguk, a mohikán főnök fogadott fiát alakítja a a XVIII. századi Észak-Amerikában, és mint alább linkelt kritikánkban is írjuk, nagyon sokat fut. Meg még persze sok mást is csinál.

A salemi boszorkányok (1996)

Arthur Miller világhírű drámájának 1996-os feldolgozásában a színész Proctor tiszteletest alakítja, aki azt a feladatot kapja, hogy kiűzze a közösségük lányait megszálló ördögöt.

Jack és Rose balladája (2005)

Ennek a Jacknek és Rose-nak semmi köze a Titanichoz: a Rebeca Miller által rendezett film egy halálos beteg apa (Daniel Day-Lewis) és a kamaszlánya (Camilla Belle) küzdelmeiről szól, akik egy korábbi hippi kommuna területén élnek.

Fantomszál (2017)

Október elejéig akár azt is hihettük, ez volt a színész utolsó filmje, hiszen 2017-ben egy szűkszavú nyilatkozattal bejelentette, hogy visszavonul a színészettől. Szép kilépő lett volna: a Paul Thomas Anderson által rendezett szerepe után megkapta a legjobb férfi főszereplőnek járó Oscar-, BAFTA- és Golden Globe-díjat.

A bunyós (1997)

Csakúgy, mint az 1993-as Apám nevében, A bunyós című film is egy olyan férfi történetét dolgozza fel, aki az Ír Köztársasági Hadsereg miatt került börtönbe, azonban itt a főszereplőnek a szabadulása utáni életét követhetjük nyomon.

A lét elviselhetetlen könnyűsége (1988)

A Milan Kundera azonos című regénye alapján készült film főszereplőjét Daniel Day-Lewis alakítja. Egy neves agysebész, Thomas szerelmi nyűglődését kísérhetjük végig az 1968-as Prágai Tavasz idején.

New York bandái (2002)

A cím éppúgy nem árul zsákbamacskát, ha szeretnénk megfejteni, vajon miről szól a film, mint a stáb tagjai (főszerepben Daniel Day-Lewis és Leonardo DiCaprio, rendezte: Martin Scorsese), mikor azon töprengünk, milyen minőségű alkotás lehet az 1860-as évek Manhattanjében játszódó New York bandái.