Casablanca, Titanic, A szív hídjai – romantikus filmek, amikben elmarad a happy end
Nem zárulhat minden történet azzal, hogy „boldogan éltek, míg meg nem haltak”.
Nem zárulhat minden történet azzal, hogy „boldogan éltek, míg meg nem haltak”.
Daniel Day-Lewis hét év kihagyás hamarosan újra visszatér a vászonra. Legközelebb az Anemone című film főszerepében láthatjuk, de addig is felelevenítjük a színész legjobb szerepeit.
Azokat a filmeket mutatjuk, amelyek az alkoholizmus témáját járják körül.
A világhírű dán színész leghíresebb alakításai közül mutatunk néhányat.
Azokat a történelmi filmeket mutatjuk, amelyek az ezredforduló és 2010 között kerültek bemutatásra Magyarországon.
Megalomán rendezőzseni, a mindenség ura, akivel rettentő nehéz együtt dolgozni. De úgy fest több évtizednyi hollywoodi blockbuster távlatából: mégis megéri. 70 éves lett James Cameron, akinek a legjobb Alien-filmet, a korszakalkotó Terminátor 2.-t, a Titanicot, az Avatart és megannyi remek szuperprodukciót köszönhetjük.
A teljesség igénye nélkül olyan történelmi vonatkozású magyar filmeket hoztunk, amelyek még az előző évezredben készültek.
A filmipar előszeretettel használ kutyákat a közönség érzelmeinek megragadásához, ebben élen jár Hollywood, az ottani filmesek főként a kilencvenes években élték ki magukat a négylábúakra építő alkotások készítésében. Beethoven és Jerry Lee talán a legismertebbek, de mi van a leghíresebb magyar rendőrkutyával, Kántorral? Őt hová helyezzük egy képzeletbeli, kutyás népszerűségi listán?
A filmsorozat 2001 óta tartja lázban a közönséget. Kezdetben az őrült autóversenyeivel szerzett rajongókat, mára pedig már inkább leghihetetlenebb autós üldözésekre emlékszünk a filmekből. Bármennyire is látványosak és izgalmasak ezek a jelenetek, sokszor az a kérdés járhat a néző fejében: mit éreztek az írók, akik ezeket megálmodták?
Egy jó főhős mindig rögtön megfelelő irányból dugja a gépbe a pendrive-ot, mindig talál parkolóhelyet a ház előtt, és mindig azonnal sikerül hatástalanítania a bombát. Filmnézéskor gyakran találkozunk ilyen részletekkel, amelyek már ismerősnek tűnnek. Kis mértékben ezek a klisék szórakoztatók, de egyes filmek túlságosan erősen támaszkodnak rájuk, ami kiszámíthatósághoz, és így aztán unalomhoz vezet.
A filmtörténelem rengeteg parádés macsót felvonultatott már évtizedek alatt, ám a női főhősök reprezentációja csak a nyolcvanas évek közepétől kezdett hozzájuk igazodni. Ridley Scott Ripley hadnagya, James Cameron Sarah Connorja és Quentin Tarantino Fekete Mambája mind tovább erősítették a női főhősök kultuszát.
A család – profán mód, röviden ennyivel összefoglalhatnánk, miről szólt a tíz Halálos iramban-film az autós franchise történetében. Vin Diesel, Dwayne Johnson, Jason Statham, a néhai Paul Walker és egy rakás amerikai rapper minden epizódban komplett városokat amortizáltak.
Mindenki kedvenc gyűrött ballonkabátos nyomozója 69 epizódon át leckéztette a gőgös gyilkosokat. A Columbo-filmsorozattal világhírnevet szerző Peter Falk mindenki emlékezetében megragadt, és már csak egy kérdést kell megválaszolni: melyik a legjobb Columbo-epizód, ami készült?
A filmes cameók, vagyis rövid, váratlan vendégszereplések mindig szórakoztatóak tudnak lenni. Voltak olyanok, akiknél ez szokássá vált, például Alfred Hitchcock majdnem minden filmjébe belecsempészte magát, de Stan Lee is előszeretettel bukkant fel képregényeinek filmes adaptációiban.
Összeválogattuk a kemény öklű páros legjobb filmjeleneteit.
1980-ban készült az Airplane! című film, mely David Zucker, Jim Abrahams és Jerry Zucker trióját vígjátékmesterré avatta. Később ők készítették a Csupasz pisztoly-filmeket is, amiben Leslie Nielsen faarccal beszél óriási blődségeket: ezt az Airplane!-ben is megteszi, csak orvosként, egy repülőgép fedélzetén. Összeszedtük a repülős ál-katasztrófafilm legjobb poénjait.
Számos olyan film van, amelyekhez nagy reményeket fűztek készítői, de a bevételi eredmények tekintetében óriási bukásokká váltak és negatív rekordokat értek el.
Sokak szerint elvárás, hogy egy színész énekhangja viszonylag jó legyen, de azért ez nem magától értetődő. Vannak rejtett tehetségek, akiket sose hallhattunk még énekleni, míg mások tinipopsztárok is lettek a ’90-es években.
A 80. születésnapját nemrég ünneplő színész immár fél évszázada képtelen leállni a munkával. Természetes, hogy egy ilyen hosszú és gazdag pályafutásba bukások, közepes filmek és jobb sorsra méltó, elfeledett darabok is beleférnek. Utóbbiakból ajánlunk nyolcat.
Tom Cruise számára nincs lehetetlen, és nemcsak a Mission: Impossible-filmek történetében, hanem a filmforgatásokon is. A színész híresen magas fordulatszámon pörög, ha veszélyes mutatványokat kell véghez vinnie a rendezők utasítására: ugrott már ki 8000 méter magasról, de motorral is mélybe vetette már magát, ha épp attól nézett ki tökéletesen egy filmjelenet.
Néha annyira tele van a fejünk a hétköznapok ügyes bajos dolgaival, hogy még azt is elfelejtjük, hogyan tudnánk kikapcsolódni. Elhoztuk a legegyszerűbb dolgokat, melyekre érdemes időt szakítani, ha jól esne egy kis pihenés.
Az időtálló vígjátékok közé tartozik a Jim Abrahams, David és Jerry Zucker hármas – más néven ZAZ-trió – Csupasz pisztoly című filmtrilógiája, mely Leslie Nielsenből fapofával blődségeket beszélő színészt csinált. Ezek a filmek kitűnően öregedtek, mankót adva a filmgyártóknak ahhoz, milyen poénokkal lehet közel negyven év távlatából is megnyerni a közönséget.
Bár Bruce Willis már felhagyott a színészettel, komoly életművet hagyott maga után, főként az akciófilmeket tekintve. De melyik a legjobb? Tudunk dönteni John McClane, Joe Hallenbeck és a Föld elpusztítását megcélzó üstökös rémálma, az olajfúró Harry S. Stampert karakterei között, akiket a színész megformált?
Szavazz, hogy téged melyik videójáték adaptáció ragadott legjobban magával!