Még nem regisztráltam

Kult

Casablanca, Titanic, A szív hídjai – romantikus filmek, amikben elmarad a happy end

Anna Csákó

Korábban összeszedtük a romantikus filmek királyait, királynőit, úgy általában a legkirályabb romantikus filmeket, illetve a legkirályabb filmes szakításokat is. Most a teljesség igénye nélkül a Ranker.com listája alapján szintén király, viszont kevésbé felszabadító darabok következnek, amelyekben ugyan romantika is van, a szereplők mégsem élnek boldogan, míg meg nem halnak.

Szerinted melyik történet a legigazságtalanabb?

A lista elemeit (bejelentkezés után) a mellettük található nyilakkal vagy drag&drop módszerrel tudod rendezni. Ha véglegesnek érzed a rangsorod, nyomj a Mentés gombra.

8 szavazat.

Casablanca (1942)

Kertész Mihály klasszikusában a második világháború alatt egy marokkói bár tulajdonosa találkozik régi szerelmével – és annak férjével. A szeretők újra egymásra találnak, azonban a Humphrey Bogart által játszott Rick kénytelen felismerni, hogy szerelmének helye a férje mellett van.

Titanic (1997)

Azt már sose tudjuk meg, Jack és Rose mennyi idő után mentek volna egymás agyára, ha nem süllyed el a Titanic a fiatal Leonardo DiCaprio által megformált fiúval együtt, de ez a manőver beemelte őket Rómeó és Júlia társaságába, a halhatatlan szerelmesek közé.

Forrest Gump (1994)

Az 1994-es kultfilm főszereplője bár végigsodródik a XX. század második felének amerikai történelmén, csak egy dolog érdekli: hippi szerelme, Jenny, aki meghal AIDS-ben.

Az utolsó mohikán (1992)

Az indiánok közt nevelkedett sápadtarcú Sólyomszem beleszeret egy brit tiszt lányába. Kulturális különbségek, szerelmi háromszög, indiánromatika.

A nagy Gatsby (2013)

F. Scott Fitzgerald regényének adaptációjában egy szanatóriumban kezelt író lejegyzi korábbi szomszédja, a titokzatos milliomos, Jay Gatsby tragikus történetét, aki a húszas évek Amerikájában minden tettét egyetlen dolognak rendeli alá: hogy visszaszerezze fiatalkori szerelmét.

A szív hídjai

„Példa nélkül álló zárvány a rendező életművében, mely segített végleg levetni a cinikus revolverhős poros ponchóját” – írta Géczi Zoltán anno a Filmvilágban Clint Eastwoodról és nagyszerű romantikus filmjéről. A könyvadaptáció méltán van ott a legromantikusabb filmek listáján, mely végén nem dübörög a happy end, bármennyire is szorítunk Eastwood és Meryl Streep párosának.

Szerelmünk lapjai (2004)

Ryan Gosling és Rachel McAdams párosa kamaszként találkoznak, egymásba szeretnek, külső nyomásra elválnak egymástól, később újra találkoznak, újra elválnak egymástól, a nő megírja a történetüket, amelyet a film kereteként a férfi felolvas neki egy idősek otthonában.

A nyomorultak (2012)

A világirodalom legkiemelkedőbb alkotásai közé tartozó könyvének számos filmes és színpadi adaptációja született. A 2012-es változatban épp Hugh Jackmant láthatjuk Jean Valjean szerepében a XIX. századi Franciaországban, ahol a címhez méltón megnyomorított sorsok sorát követhetjük végig.

Egy makulátlan elme örök ragyogása (2004)

Még ha néha úgy is kívánjuk, hogy bár sose találkoztunk volna egy exünkkel, az összes közös emlékünk kitörlése azért merész húzás lenne. A Jim Carrey és Kate Winslet által játszott pár erre tesz kísérletet.

Ollókezű Edward (1990)

Akkor sem egyszerű egy szerelmi kapcsolatot ápolni, ha a felek minden társadalmi konvenciónak megfelelnek, hát még ha az egyikőjüknek ollók vannak a keze helyén. Tim Burton filmjében Johnny Deppnek és Winona Rydernek nem is sikerül megugraniuk ezt az akadályt.

500 nap nyár (2009)

A Joseph Gordon-Levitt által játszott főhőst 500 nap ismeretség után kikosarazza élete szerelme, és a fiú kétségbeesetten próbálja megérteni ennek az okát.

Egy különc srác feljegyzései (2012)

Egy tiniszerelem sosem egyszerű, főleg, ha annak szereplőit szexuálisan bántalmazták gyerekkorukban.