Casablanca, Titanic, A szív hídjai – romantikus filmek, amikben elmarad a happy end
Nem zárulhat minden történet azzal, hogy „boldogan éltek, míg meg nem haltak”.
Nem zárulhat minden történet azzal, hogy „boldogan éltek, míg meg nem haltak”.
A való életet lekövetve általában a filmes szakítások is könnyeket csalnak a szemünkbe, de néhány esetben inkább csak fellélegzünk, mikor két karakter végre pontot tesz egy kapcsolat végére.
1944-ben, szeptember 10-én, Kaposváron született Pogány Judit, a nemzet színésze, Kossuth- és Jászai Mari-díjas művész. 80. születésnapja alkalmából néhány emlékezetes filmes alakítását elevenítjük fel.
Manapság már rengeteg film készül, mégis kevés köztük az olyan, ami vágás nélkül készült, azaz egyetlen folyamatos jelenetből áll. Nem véletlen: komoly technikai, szervezési bravúr szükséges hozzájuk. Ezért is több alkotó inkább csak úgy csinál, mintha így készítette volna el a művét.
Hollywoodban – és másutt – számos olyan film készül, ami extrém és meglepő témákkal próbálja sokkolni a nézőket. Ezek az alkotások a kreativitás és a fantázia határait feszegetik, az emberi képzelet legmélyebb bugyraiba kalauzolnak minket. Garantáltan felejthetetlen élményt nyújtanak – persze nem biztos, hogy pozitív értelemben.
Összeszedtünk tíz olyan filmet, aminek a végét egyáltalán nem láttuk jönni.
Imádunk az olyan filmektől irtózni, amiben misztikus lények szerepelnek. Ezek közül is a mesék legismertebb szörnyei, a vámpírok azok, akik a legtöbb filmet, könyvet és színházi előadást ihlettek meg.
Az egyház és a vallás olyan téma, amelyet nem győznek elégszer feldolgozni a filmesek. A legjobb filmes pápákat korábban már felsoroltattuk, most következzenek női kollégáik, a legjobb apácák.
Összeszedtük, kik azok a színészek, akik tökéletes választásnak bizonyultak szuperhősfilmek szerepeire.
James Bond brit kém alakját Ian Fleming író alkotta meg 1953-ban, 1954-től pedig tévé- és mozifilmek egész sora készült el Bonddal a főszerepben.
A jó romantikus film mindenkinek mást jelent. Lehet drámai vagy komikus, esetleg szívbemarkoló vagy szívmelengető. Bármelyikhez is van kedvünk, az összebújva filmezés a legnagyobb jolly joker program Valentin-napra.
Mára már nem lehet kihagyni az eltúlzott derék-összehúzós jeleneteket a kosztümös filmekből. A fűzők irreális, történelmietlen elemei bridgerton-féle kosztümös fantáziáknak és a korhűbb produkcióknak is. Mindenesetre csinik.
A legjobb sztorikat az élet írja – nagy közhely, de igaz. Összegyűjtöttünk néhány sikerfilmet, amely való történeteken alapul, és olyan jól sikerült, hogy kitalálni sem lehetett volna jobbat.
Heves szívdobogás, izzadó tenyerek, kiszáradt torok. Mindannyian tapasztaltuk már ezeket, ha egy igazán izgalmas filmet néztünk, pláne ha egy kalandos túlélőfilmről van szó. Legyen az kitalált vagy valóságon alapuló történet, a legtöbb ilyen filmben a főszereplő(k) saját korlátjaikat is próbálják legyőzni, miközben a természet vagy éppen a világűr erejével állnak szemben.
Összegyűjtöttük a tinivígjáték legjobb poénjait.
A 2023-as év több meglepetést is okozott a mozipénztáraknál. Például elkezdődött a szuperhősfilmek alkonya – így idén már csak három szuperhősfilm került be a globálisan legnagyobb kasszasikert elérő filmek listájára. De annak is szemtanúi lehettünk idén, hogy az egyszerre bemutatott Barbie és Oppenheimer körüli felhajtás egy új szóval, a Barbenheimerrel gazdagította a szótárunkat.
Megszokhattuk, hogy a valós személyek életét feldolgozó filmeknél a főszereplő megszólalásig hasonlít az általa megformált alakra – ez a kérdés azonban fel sem vetődik, ha az illető önmagát játssza a mozivászon.
Mindenki kedvenc gyűrött ballonkabátos nyomozója 69 epizódon át leckéztette a gőgös gyilkosokat. A Columbo-filmsorozattal világhírnevet szerző Peter Falk mindenki emlékezetében megragadt, és már csak egy kérdést kell megválaszolni: melyik a legjobb Columbo-epizód, ami készült?
Bud Spencer és Terence Hill filmjeinek akciójelenetei épp azért váltanak ki osztatlan lelkesedést még ma is, mert soha, senki nem gondolta túl őket. A nyújtott kézzel levert nyakas, a térdrogyasztó kalapácsütés vagy a duplakezes pofon ikonikus mozdulatokká váltak.
Sokak szerint elvárás, hogy egy színész énekhangja viszonylag jó legyen, de azért ez nem magától értetődő. Vannak rejtett tehetségek, akiket sose hallhattunk még énekleni, míg mások tinipopsztárok is lettek a ’90-es években.
Bár felnőtteknél sem ritka, hogy félreértnek egy dalszöveget és onnantól úgy dúdolnak tovább egy számot, a gyerekek kreativitása tud vicces végeredményeket szülni.
A 80. születésnapját nemrég ünneplő színész immár fél évszázada képtelen leállni a munkával. Természetes, hogy egy ilyen hosszú és gazdag pályafutásba bukások, közepes filmek és jobb sorsra méltó, elfeledett darabok is beleférnek. Utóbbiakból ajánlunk nyolcat.
Olyan darabokat hoztunk, melyek mindegyikét még az előző évezredben alkották, és a mai napig világszerte fellelhetőek a gyerekszobákban.